Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/seofabryka/domains/latajaca-galeria.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/seofabryka/domains/latajaca-galeria.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601

Rzezba

Rzezba

Rzezba

Oprócz malarstwa rzeźba także jest zaliczana do sztuk plastycznych. W odróżnieniu od grafiki czy malarstwa jest ona trójwymiarowa. Rzeźby wykonuje się z różnych materiałów (drewna, gliny, metali, kamienia, kości słoniowej, gipsu, gliny, wosku, brązu), a także różnej wielkości – mamy i rzeźby miniaturowe, i monumentalne.www.znizkinaocac.pl Tworzenie rzeźby rozpoczyna się od wybrania materiału w zależności od twardości, jaką chcemy uzyskać. W Polsce rzeźbi się z lipy, jesionu, dębu, kasztanowca, orzecha.

Wiele zależy też od tego, najlepszeac.pl jaką rzeźbę chce się stworzyć – w przypadku tych o większych gabarytach wybiera się topole. Rzeźb nie wykonuje się z gruszy ze względu na ułożenie słojów i nieprzewidywalność, podobnie jest z twardą robinią akacjową. Drzewa iglaste są zbyt łykowate do tworzenia rzeźb. Rzeźby kamienne przeważnie powstają z marmuru lub piaskowca. Rzadziej zdarzają się dzieła z granitu z uwagi na trudność w obróbce tego materiału.

części do simsona
– autor artykułu